Spoluhráči.cz klub Klub českých turistů, odbor Hodonín kalendář akcí Přejezd z Náměště nad Oslavou do Hodonína

Klub českých turistů, odbor Hodonín – Přejezd z Náměště nad Oslavou do Hodonína

Možné akce:

Přejezd z Náměště nad Oslavou do Hodonína

Kdy:Neděle 17. 7. 2022 8:05
Kde:Jevišovická pahorkatina, Dyjsko-svratecký úval
Popis akce:

Na neděli 17. července vkládáme do plánu akcí vzhledem k ohlášenému severozápadnímu větru a krásnému slunečnému počasí hezký přejezd z Náměště nad Oslavou do Hodonína zvlněnou krajinou Jevišovické pahorkatiny, Dyjsko-svrateckým úvalem a krajem pod Pálavou.

Sraz: v 8:05 před vestibulem nádraží ČD, zakoupení jízdenek (pro dvojice dospělých raději IDSka za 190 Kč, pokud by se cestou něco přihodilo a bylo by potřeba využít přepravu vlakem, jednotlivá jízda IDSka za 86 Kč plus IDSka 35 Kč za kolo, senior 65+ jízdné za poloviční cenu)

Přesun: odjezd rychlíku Moravan v 8:23 (kapacita 15 kol/volných míst k pondělnímu odpoledni 9, s Haničkou máme po 35 Kč pro jistotu místenky), příjezd do Brna v 9.22, přestup na rychlík Rožmberk (kapacita 20 kol/volných míst k pondělnímu odpoledni 20) s odjezdem v 9:44, příjezd do Náměště nad Oslavou v 10:27

Trasa: Z Náměště nad Oslavou (385 m) po cyklotrase Mlynářská výjezd na Březník, sjezd do údolí Oslávky na Skřipinu, pozvolný výjezd do Mohelna, průjezd přes NPR Mohelnská hadcová step, sjezd k vodní nádrži a vodní elektrárně Mohelno na Jihlávce, výjezd za pohledů na jadernou elektrárnu do Dukovan (350 m; 20 km) ke klasicistnímu zámku s rozlehlou zahradou a zastávka v hostinci U Parku, kde budou kolegové z KČT Fénix Brno pořádat prezenci jedné z akcí 7. ročníku Cest za sluncem. Po přestávce na občerstvení pokračování po Mlynářské cyklotrase do Horních a Dolních Dubňan a dále po cyklotrase č. 401 přes Dobřínsko do Moravského Krumlova (270 m; 31,5 km), kde zastavíme na oběd v restauraci U Blondýny, v níž jsme byli nedávno na Krumlovské „36“.

Po přestávce pokračování přes Rakšice výjezdem ke kamenolomu na Leskounu a sjezd přes Olbramovice do Branišovic. Po přejezdu tzv. Císařské silnice (Znojmo – Brno) po Znojemské cyklotrase do Vlasatic, dále pod Novou Ves a po Brněnské cyklotrase okolo rybníka Vrkoč před Ivaň, kde krátce uhneme po cyklotrase č. 5 k soutoku Svratky s Jihlávkou a projedeme okolo vodního díla Nové Mlýny za krásných pohledů k Pálavě po Mikulovské cyklotrase kolem vinných sklepů do Strachotína, z něhož budeme pokračovat stále podél Nových Mlýnů výjezdem do Šakvic a poté přes Zaječí na Přítluckou horu (293 m; 78 km) k rozhledně Maják. Po širokých výhledech k Pálavě, Kyjovské pahorkatině, Chřibům a Bílým a Malým Karpatům sjezd do Rakvic a známou cestou přes Velké Bílovice a podlužanské obce Moravský Žižkov, Prušánky, Josefov a Dolní Bojanovice návrat do Hodonína. Celkem 110 km (↗665 m; ↘ 865 m).

Mapa: https://mapy.cz/s/folonahada

Návrat: mezi 19. a 20. hodinou

S sebou: kolo v dobrém technickém stavu, náhradní duši, doporučena přilba, svačinku a nápoj, doklad totožnosti, průkaz pojištěnce

Na hezký den strávený v sedlech kol srdečně zve Jura Michenka (mob. 723 546 231) a žádá zamýšlené účastníky, aby svou účast potvrdili telefonicky či na spoluhráčích a v případě potřeby si rezervovali místa pro kolo, obsazenost rychlíků bude průběžně sledována.       

Důležitost: střední
Přílohy:

17. 7. 2022 - Přejezd z Náměště nad Oslavou do Hodonína.pdf

Zúčastnili se (7) Jiří Michenka, Hanka Janíková, Jaroslav Adámek, Adéla Příkaská, Alena Fialová (host od Jiří Michenka), Tonda (host od Jiří Michenka), Antonín Mikl
Nezúčastnili se (0)
Zadal:Jiří Michenka, 11. 7. 2022, 15:12   (upraveno 11. 7. 2022, 22:07)
Možnosti

Komentáře k této akci

anonymní příspěvek

Spice Money login

Spice Money is a multidisciplinary digital and Banking Services, has been popularly in use by individuals. Spice Money login seen to promote banking services in rural areas with AePS, where the trending Apps don’t make their way. Having used this tool the individual can make their payments for different services such as Gas Bill, Electricity Bill, PAN card, and many others. Spice Money login The banking services happen through Aadhaar Card like settlement, balance inquiry, money withdrawal and more easily processed using Spice Money.

Vloženo  26. 7. 2022, 15:37
anonymní příspěvek

thanks for sharing this

follow my website ماما هيرب

and also if u need iherb coupon code follow my website .. thanks ^_^

Vloženo  27. 7. 2022, 20:55
Přidat komentář: