Spoluhráči.cz klub Klub českých turistů, odbor Hodonín kalendář akcí Přírodní rezervace Sandberg - Devínsky hrad - soutok Moravy s Dunajem

Klub českých turistů, odbor Hodonín – Přírodní rezervace Sandberg - Devínsky hrad - soutok Moravy s Dunajem

Možné akce:

Přírodní rezervace Sandberg - Devínsky hrad - soutok Moravy s Dunajem

Kdy:Sobota 21. 4. 2018 7:55 – 18:00
Kde:Devínska Kobyla
Popis akce:

Těm, kteří nemají zájem o akci Veselské kopečky operatívně nabízím (současně vkládám do plánu akcí KČT Hodonín) nenáročný turistický výšlap v lokalitě Devínska Kobyla.

Sraz a jízdné: sobota, 21.4.2018, 7:55 vlakové nádraží ŽSR Holíč. Senioři, studující mládež (slevový průkaz ŽSR) - bezplatné jízdné. Dospělí - 3,75 eura (zpáteční lístek 7,50 eura). Zakoupení jízdenek ve vlaku.

Do Holíče individuální přeprava (auto,kolo, taxi, případně pěšky). doporučuji kolo, které lze odparkovat bez poplatku v uzamčené místnosti vlakového nádraží.

Přesun: osobním vlakem s odjezdem v 8:14, přestup v Kútoch, příjezd do cílové stanice Devínska Nová Ves v 9:26.

Trasa: od nádraží ŽSR v Devínské N. Vsi přejdeme přes město na ulici Eisnerova, kde se napojíme na zelenou TZ po které přejdeme k rozcestníku Lipové. Pokračujeme po žluté TZ na Sandberg (národní přírodní rezervace), na kterém zanechalo svůj rukopis pravěké moře. Po prohlídce se vrátíme k rozcestníku Lipové a dál pokračujeme po žluté TZ mírným stoupáním k rozcestníku Rovnica. Stále pokračujeme po žluté TZ vedoucí pod Devínskou Kobylou s  výhledy na řeku Morava tečoucí pod námi, užasnými výhledy na Dolní Rakousko (zámek Schlosshof, stolová hora Braunsberg, město Hainburg s hradem Schlossberg) a majestátní hrad Devín tyčící se nad soutokem Moravy s Dunajem. Sestoupáme do městečka Devín a zde podle času se  rozhodneme k prohlídce Devínského hradu, procházce po nábřeží Dunaje u soutoku spojené s občerstvením v některé z místních restaurací. Návrat do Devínské Nové Vsi po cyklostezce vedoucí podél řeky Moravy. Délka trasy pohodových 15 km.

Návrat: osobním vlakem z Devínské Nové Vsi s odjezdem v 16:32 (po přestupu v Kútoch) příjezd do Holíče v 17:43, nebo odjezd z D.N.Vsi ve 14:32 s příjezdem do Holíče v 15:43

S sebou: turistickou obuv, turistické hole, nápoj, doklad totožnosti, průkaz pojištěnce + připojištění do zahraničí, evropskou  měnu. Pochodu se každý zúčastňuje na vlastní nebezpečí.

Na pěknou procházku za poznáním nových přírodních míst srdečně zve a podá případné doplňující informace Tono Vávra (mob. 606 482 460).

 

 

Důležitost: střední
Zúčastnili se (0)
Nezúčastnili se (0)
Zadal:Anton Vávra, 16. 4. 2018, 22:08
Možnosti

Komentáře k této akci