Spoluhráči.cz klub Klub českých turistů, odbor Hodonín kalendář akcí Vycházka za sněženkami

Klub českých turistů, odbor Hodonín – Vycházka za sněženkami

Možné akce:

Vycházka za sněženkami

Kdy:Sobota 12. 3. 2016 8:05
Kde:Mikulčice - Valy, NPR Skařiny
Popis akce:

 

               V polovině měsíce března pořádá Klub českých turistů, odbor Hodonín tradiční nenáročnou vycházku do zimní přírody, která se pomalu začne probouzet po zimním spánku. Půjdeme si opět k mikulčickým vykopávkám prohlédnout rozkvétající sněženky. Vycházka je také vhodná pro rodiče s dětmi.

Sraz:              v sobotu 12. března v 8:05 na autobusovém nádraží v Hodoníně u stanoviště č. 15

Přesun:          odjezd autobusu linky IDS JMK č. 572 ve směru na Břeclav v 8:15, možnost přistoupení na zastávce Kapřiska v 8:18, příjezd do Mikulčic k obecnímu úřadu v 8:35, jízdné 2 zóny za 20 Kč

Trasa:            Od obecního úřadu v Mikulčicích přejdeme po silnici (cyklostezce č. 44) do Přírodního parku Mikulčický luh a okolo nově zřízené výzkumné základny Archeologického ústavu dorazíme k místu staroslovanského hradiska na mikulčických Valech (3,6 km), kde se na Velkomoravských lukách a v okolním lužním lese hojně vyskytuje sněženka podsněžník. Od národní kulturní památky budeme pokračovat po zelené TZ k přírodní rezervaci Skařiny (5,3 km) a dále po zabezpečovací hrázi řeky Moravy, lemované bobry zpracovanými vrbami k přečerpávací stanici u Staré Moravy (7,7 km) a na závěr okolo elektrárny na náměstí TGM v Hodoníně, kde naši vycházku zakončíme. Celková délka vycházky měří rovných 10 kilometrů. 

Mapa:            www.cykloserver.cz/tipy-na-vylety/detail/?d=172100

S sebou:        vhodnou obuv a oblečení dle vývoje počasí, eventuálně turistické hole, svačinu a nápoj, doklad totožnosti, průkaz pojištěnce

               Na hezkou vycházku do blízkého okolí srdečně všechny zve a případné další informace poskytne Slávka Pánková, mob. 776 165 421.   

 

Důležitost: střední
Zúčastnili se (5) Ivan Machýček, Simona Cutáková, Pavlína Cutáková, Stanislav Patík, Jiří Michenka
Nezúčastnili se (0)
Zadal:Jiří Michenka, 16. 2. 2016, 7:42   (upraveno 16. 2. 2016, 22:49)
Možnosti

Komentáře k této akci