Spoluhráči.cz klub Klub českých turistů, odbor Hodonín kalendář akcí Vycházka za sněženkami

Klub českých turistů, odbor Hodonín – Vycházka za sněženkami

Možné akce:

Vycházka za sněženkami

Kdy:Sobota 19. 3. 2022 8:50
Kde:Moravská Nová.Ves, Mikulčice - Valy, NPR Skařiny
Popis akce:

 V polovině měsíce března pořádá Klub českých turistů, odbor Hodonín tradiční nenáročnou vycházku do přírody, která se probouzí po zimním spánku. Půjdeme si opět k mikulčickým vykopávkám prohlédnout rozkvétající sněženky. Vycházka je také vhodná pro rodiče s dětmi.

 

Sraz:              v sobotu 19. března v 8:50 na vlakovém nádraží v Hodoníně.

 

Přesun:          odjezd vlaku  ve směru na Břeclav v 9:08, příjezd do Moravské Nové Vsi  9:15, jízdné 2 zóny za 16 Kč

 

Trasa:            Od nádraží v Moravské Nové Vsi přejdeme po silnici a cyklostezce kolem štěrkovny k rozcestí Anglická alej (3.5 km). Dále po zelené TZ k rozcestí stinná alej kde po modré TZ  dorazíme k Lávce Velké Moravy. Od lávky přejdeme k místu staroslovanského hradiska na mikulčických Valech (6,7 km), kde se na Velkomoravských lukách a v okolním lužním lese hojně vyskytuje sněženka podsněžník. Od národní kulturní památky budeme pokračovat po zelené TZ  k přírodní rezervaci Skařiny (8,5 km) a dále po zabezpečovací hrázi řeky Moravy, lemované bobry zpracovanými vrbami k přečerpávací stanici u Staré Moravy (10,9 km) a na závěr okolo elektrárny na náměstí TGM v Hodoníně, kde naši vycházku zakončíme. Celková délka vycházky měří 14,4 kilometrů. 

 

S sebou:        vhodnou obuv a oblečení dle vývoje počasí, eventuálně turistické holesvačinu a nápoj, doklad totožnosti, průkaz pojištěnce

               Na hezkou vycházku do blízkého okolí srdečně všechny zve a případné další informace poskytne Jan Čech, mob. 602 858 423.   

Důležitost: střední
Zúčastnili se (2) Jiří Michenka, Hanka Janíková
Nezúčastnili se (1) Rostislava Svobodová
Zadal:Jan Čech, 11. 3. 2022, 21:47
Možnosti

Komentáře k této akci