Spoluhráči.cz klub Klub českých turistů, odbor Hodonín kalendář akcí Z Brna přes 5 rozhleden a mandloňový sad do Hodonína

Klub českých turistů, odbor Hodonín – Z Brna přes 5 rozhleden a mandloňový sad do Hodonína

Možné akce:

Z Brna přes 5 rozhleden a mandloňový sad do Hodonína

Kdy:Neděle 25. 4. 2021 10:05
Kde:Dyjsko-svratecký úval, Kyjovská pahorkatina
Popis akce:

               Na poslední dubnovou neděli dle ohlášeného severozápadního větru vkládáme projížďku z Brna do Hodonína, když se mimo jiné zastavíme u pěti rozhleden a v mandloňovém sadu nad Hustopečemi. Přestože už mají mandloně pro letošek to nejhezčí za sebou, zastávka na tomto zajímavém a unikátním místě je vždycky krásná.  Mandloně pocházejí z Asie a vyžadují teplo. V Evropě se proto pěstují především ve Středomoří. V Hustopečích byly stromy vysázeny po roce 1948, kdy se zastavily dodávky mandlí ze Španělska, Itálie a Řecka. Komunistické vedení chtělo zbavit cukrovinářský průmysl závislosti na západu a rozhodlo se plodinu pěstovat. Nejvhodnější podmínky pro mandloně zemědělci našli právě v Hustopečích, kde se místní klima nejvíce podobá středomořskému. Když se po převratu plodina začala znovu dovážet z jižních zemí, pěstování v hustopečském sadu skončilo jako neefektivní. Z původních 50 tisíc stromů jich zůstala pouhá tisícovka na ploše pět hektarů.

Sraz:                      v 10:05 ve vestibulu nádraží ČD v Hodoníně, zakoupení jízdenek (10 zón za 78 Kč, zlevněná senioři 65+ za 19 Kč, IDSka pro kolo za 35 Kč; doporučuji rezervaci pro kolo předem, přes e-shop ČD za 35 Kč, já mám vůz 33, místo 85)

Přesun:                  odjezd rychlíku Moravan v 10:23, příjezd do Brna v 11:24

Trasa:                   Z brněnského hlavního nádraží k Rondu a po cyklotrase č. 5 podél Svratky k rozhledně Komec, zbudované z bývalého komína, na jejíž vrchol se dostanete po 154 schodech a z výšky 25 metrů se naskytne krásný výhled na Brno a okolí (vstupné 30 Kč, senioři 20 Kč). Dále pojedeme na Přízřenický most u soutoku Svratky se Svitavou a do Židlochovic (21,5 km), kde se zastavíme na zákusek a kafe v cukrárně na náměstí Míru. Po přestávce budeme pokračovat do Nosislavi, ze které po cyklotrase Velkopavlovická přejedeme do Křepic, kde za obcí vystoupáme na Liščí (374 m) a Žerotínský vrch (380 m) a dorazíme na rozcestí Pod Majákem, od něhož budeme pokračovat polňačkou po červené TZ na Kamenný vrch (343 m) a dále po zelené TZ mandloňovým sadem na Hustopečský starý vrch (308 m; 41 km) k 17-metrové rozhledně, ze které se budeme moci pokochat pohledy na mandloně či k Pavlovským vrchům a vodnímu dílu Nové Mlýny. Z rozhledny pak sjedeme do Hustopečí na Dukelské náměstí a po cyklotrase André, Moravská vinná přejedeme pod vinohrady pod Soudným (277 m) s krátkým stoupáním k 7-metrové rozhledně (vyhlídce) U Obrázku (265 m; 48,5 km) nad Starovičkami, ze které posléze sjedeme do Velkých Pavlovic, abychom opět krátce vystoupali k 19 metrů vysoké rozhledně Slunečná (225 m; 53,5 km), opět s nádhernými pohledy k Novým Mlýnům a Pálavě či na Modré hory. Ze Slunečné sjedeme do Bořetic a vystoupáme po silnici na Vrbici, ze které se přehoupneme přes Hájek na okraj Čejkovic a vystoupáme na poslední z rozhleden, k 30-metrové kovové rozhledně Na Podluží nad Novým Poddvorovem, ze které zejména večerní pohledy k Pálavě vyvolávají nádherný zážitek. Na závěr sjedeme okolo vinných sklepů Nechory do Josefova a přes Dolní Bojanovice a Písečný do Hodonína. Délka 85 kilometrů, mezi Křepicemi a rozhlednou Na Podluží zvlněným terénem.

Mapa: https://mapy.cz/s/bekorevote

S sebou:              náhradní duši, svačinu a nápoj, doklad totožnosti, průkaz pojištěnce

                Na další příjemně a zajímavě strávenou neděli na kole srdečně zve Jura MIchenka (mob. 723 546 231).

Důležitost: střední
Přílohy:

25. 4. 2021 - Z Brna přes 5 rozhleden a mandloňový sad do Hodoní

Zúčastnili se (1) Jiří Michenka
Nezúčastnili se (0)
Zadal:Jiří Michenka, 21. 4. 2021, 11:50
Možnosti

Komentáře k této akci

anonymní příspěvek

شركة تنظيف منازل بالبكيرية
وينتج عن مدى اهتمام الشركة وحرصها في إجراءات التنظيف انها تنال الثقة الكبيرة من جميع عملاءها وذلك يشجع الشركة على تقديم أفضل الخدمات بشكل مستمر وأن تعمل على تطوير خدماتها، كما تحرص على الالتزام بكافة معايير الجودة مع توفير الرقابة الصارمة، على العمال وعلى عملية التنظيف بالاضافة الى عملية شراء أدوات ومعدات التنظيف وحرصها على مدى جودتها وصلاحيتها بالإضافة إلى أمنها على صحة العملاء الكبار والصغار.
كما أن شركة تنظيف مساجد بالبكيريةتعمل على فريق كبير وخدمات شاملة ومتكامل تساعد جميع عميل على عملية التنظيف بكل انواعها والغنى عن اللجوء إلى أي وسائل تقليدية والطرق الحديثة، مع الاهتمام نظافه كافه الاماكن ومنها المنازل والبيوت والشركات والمؤسسات والمساجد.بالإضافة إلى جميع أدوات المنزل من كنب وانتريه واثاث إلى جانب المفروشات والستائر والموكيت والسجاد بالاضافة الى الارضيات بمختلف أنواعها وأشكالها والبلاط والسيراميك.
ومن أسهل الطرق لتنظيف الكنب والمجالس والانتريهات
تحرص شركة تنظيف خزانات بالبكيرية
على البحث عن أجود الخامات وأفضل الأدوات التي تساعد على تنظيف الانتريهات بطرق آمنة حتى تتلاشى حدوث أي خدش أو تمزق أثناء عملية التنظيف، وذلك لان والانتريهات والمجالس حيث أنها تتعرض للتلوث والاتساخ بشكل كبير كما أنها عرضة تواجد البقع وذلك يعكس مظهر غير لائق.
لذلك تسعى شركة تنظيف شقق بالبكيريةالى تنظيف الكنب والمجالس بانواعها المختلفه بمختلف خاماتها فمنها
• ذات الأقمشة القطنية.
• وذات الاقمشه الجلدية.
• وذات الاقمشه الشمواه.
ومن أفضل الوسائل التي تساهم في تنظيف الكنب والحفاظ عليه هي اجهزة البخار الحديثة المصنعة خصيصا لتنظيف الانتريهات والكنب والمجالس وتساهم في التخلص على جميع أنواع البقع والأوساخ كما تهتم باستخدام أفضل وأجود المنظفات المصنوعة خصيصا لتنظيف الانتريهات والمجالس من الشوائب والبقع الناتجة عن بقايا الطعام أو المشروب المتساقط عليها أو غيرها من البقع والأوساخ.
شركة تنظيف مكيفات بالبكيرية

تنظيف المطابخ مع شركة تنظيف بالبكيرية

• تقوم الشركة بتنظيف جميع أثاث المطبخ سواء كان نوع المطابخ خشب أو الالمونتال
تنظم شركة تنظيف مجالس بالبكيريةأيضا جميع حوائط وارضيات المطابخ.
• يتم رش المطبخ جيداً بالمبيدات الحشرية حتى يتم القضاء على جميع أنواع الحشرات.
• يتم تنظيف الأجهزة التي توجد في المطبخ.
القضاء على حشرات المطبخ
الكثير يعرف ان الحشرات تتجمع وتتركز في المطبخ لأنها مصدر الأطعمة، فلذلك يكون المطبخ أكثر مكان يوجد به حشرات.
• تقوم الشركة بتنظيف المطبخ جيداً، ويتم إخلاء منه اطباق واغراض الاستعمال.
• ثم يتم بعد ذلك رشه بالمبيدات الحشرية القوية، في جميع أركان المطبخ.
• يتم تهوية المطبخ ليوم كامل، حتى تخرج روائح المبيدات الحشرية.
• ثم يتم فرش المطبخ واستعماله مرة أخرى بدون حشرات.
• يكون آثار المبيدات الحشرية يظل في المطبخ لمدة طويلة حتى لا يسمح بعودة الحشرات مرة أخرى إلى المطبخ.
• لكن يجب على أهل المنزل الحرص وتغطية جميع الأطعمة جيداً.
افضل شركة مكافحة صراصير بالبكيرية
تعتبر شركة مكافحة حشرات في عنيزة من أفضل الشركات التي تتمتع بتوفر مدراء غاية في الذوق والأخلاق وكذلك فريق العمل كاملًا يعتبر من أفضل الفرق الخاصة بإبادة الحشرات، حيث أنه ذا خبرة إدارية عالية، كما أنه لدية خبرة كبيرة في إبادة الحشرات بجميع الطرق الصحية السليمة التي لا تسبب أذى لأهل المنزل والحيوانات الأليفة
التي تعيش فيه، كما أن الشركة تستطيع توفير أجود المبيدات الحشرية الفعالة التي تستطيع القضاء على الحشرات نهائيًا ولا تسمح لها بالعودة إلى ذلك المنزل مرة أخرى، لأن المبيدات الحشرية الخاصة بها فعالة وموثوقة تدوم نتيجتها لسنوات، كما أن الشركة تضمن لك خدمة التطهير والتعقيم مما يزيح القلق عنك من الأضرار التي قد يخلفها وجود الحشرات في المنزل

Vloženo  26. 4. 2021, 21:21
Přidat komentář: